CHCI ZKOUŠET

Chci zkoušetVybavení studenta pro online zkoušení

Vybavení studenta pro online zkoušení

Pro realizaci distančního zkoušení je třeba ověřit, zda studenti mají potřebné technické vybavení. Student bude potřebovat v závislosti na zvoleném nástroji: funkční počítač, stabilní připojení k internetu, reproduktory, mikrofon, webovou kameru. Student musí mít též nainstalovaný příslušný software a zajištěné klidné prostředí, ve kterém nebude v průběhu zkoušení rušen.

Pro usnadnění průběhu online zkoušky je žádoucí, aby si studenti předem osvojili některé kompetence. Důležitá je zejména předchozí zkušenost s použitým nástrojem, zodpovědné chování (nesdělování osobních údajů a hesel) a nezatěžování systémů vkládáním objemných souborů. Doporučujeme provést několik dní před zkouškou otestování. V případě např. testování v Moodle lze například vytvořit jednoduchý zkušební test, který ověří, že všichni studenti mají autentifikovaný přístup do Moodle a rozumí rozhraní systému.

V případě, že student nebude mít odpovídající technické vybavení (např. notebook s videokamerou, mikrofonem a reproduktory, připojení k internetu) je možné kontaktovat pro eventuální zapůjčení centrumcarolina@cuni.cz (kapacita Centra Carolina je však omezená).

Chcete něco doplnit?

Pokud máte další zkušenosti, které s námi chcete sdílet, rady, připomínky či otázky, prosím kontaktujte nás na e-mailu:

Nejnovější články