AKTUALITY

Aktuality Skupinové místnosti (breakout rooms) v MS Teams

Skupinové místnosti (breakout rooms) v MS Teams

Funkce skupinové místnsoti (breakout rooms) je možné využít v rámci online schůzky (online výuky). Aby byla funkce dostupná, je potřeba mít aplikaci Teams ve verzi min. 1.3.00.24755.

Rozdělit účastníky do skupin můžete pomocí ikony v horním řádku Skupinové místnosti. Tuto funkci má přístupnou pouze organizátor schůzky a práva se nedají sdílet dál.

Po kliknutí na tlačítko máte možnost nastavit počet místností a také, jestli do nich chcete přiřadit účastníky náhodně nebo si rozdělení do skupin provedete sami. 

V případě, že si vyberete ruční vytvoření skupin, v pravé části okna se vám zobrazí dostupní účastníci schůzky, které můžete přidat do schůzky a dostupné místnosti. Stačí vybrat účastníka a klepnout na tlačítko Přiřadit

Místnosti si můžete přidávat a přejmenovávat dle potřeby. Maximální počet vytvořených místností v schůzce je 50.  

Jakmile jsou účastníci rozděleni do skupin, stačí klepnout na tlačítko Spustit místnosti. Po chvíli jsou jednotlivé místnosti a jejich schůzky aktivní a vy můžete přes tlačítko Otevřít danou skupinu „navštívit“. Pokud jste v té chvíli byli v běžné části schůzky, vás hovor v ní je pozdržen. 

V rámci připojení do skupiny můžete samozřejmě využívat všechny běžné funkce jako je sdílení obrazovky, hlasování apod. Pokud potřebujete, můžete žákům do skupin posílat hromadné oznámení. 

Pokud máte hotovo vše, kvůli čemu jste se připojili do dané skupiny, je možné ji opustit a přepnout se buď do obecné části schůzky nebo se připojit do jiné skupiny.

A stejně tak pokud již uznáte za vhodné skupinové místnosti ukončit, můžete po jedné nebo najednou je uzavřít, účastníkům se zobrazí upozornění, že byla místnost uzavřena a že se můžou vrátit do hlavní místnosti. 

Zdroj: https://www.klatovsky.cz/2020/09/tak-je-to-tady-soukrome-skupiny.html

Další novinky: