NÁVODY

NávodyMS TEAMSStream nebo Sharepoint? (nahrávání videa)

Stream nebo Sharepoint? (nahrávání videa)

MS Stream je služba pro správu a streamování videa. Jejím prostřednictvím mohou studenti a zaměstnanci bezpečně nahrávat videa, přehrávat je a sdílet s ostatními. Službu lze využít především pro nahrávání různorodých videí pro potřeby výuky a uchování záznamů přednášek nebo školení. Aplikace se ovšem nehodí pro nahrávání studentských výkonů k ohodnocení vyučujícím, protože autor má neustálou kontrolu nad svým videem a může ho kdykoli pozměnit či smazat. Obecně lze říci, že Stream je ideální pro videa, která doplňují výuku a jsou určena širšímu publiku.

Sharepoint je obecnější službou pro sdílení souborů všeho druhu, bez zvláštního zaměření na video. Výhodou je, že umožňuje používat tzv. popisky uchovávání informací, což jsou „štítky“, po jejichž připnutí nemůže nahrávající video jakkoli změnit nebo smazat. Pokud je tedy např. pro uzavření určitého kurzu zapotřebí odevzdání videa s nahraným úkonem, jedná se o spolehlivý způsob zajištění souboru. Proto platí, že Sharepoint je doporučován pro odevzdávání studentských videí k ohodnocení vyučujícím. To zahrnuje odevzdávání domácích úkolů, průběžných prací i výstupů k závěrečné zkoušce.

Volba mezi MS Stream a Sharepointem je tedy v praxi výběrem mezi přívětivým uživatelským prostředím na straně jedné a kontrolou nad soubory na straně druhé. Dostatečné úložiště pro vaše videa však nabízí obě.

Nahrávání videa v MS Stream
https://karlovkaonline.cz/navody/nahravani-videa-v-ms-stream/

Nahrávání videa na Sharepoint
https://karlovkaonline.cz/navody/nahravani-videa-na-sharepoint/

Chcete něco doplnit?

Pokud máte další zkušenosti, které s námi chcete sdílet, rady, připomínky či otázky, prosím kontaktujte nás na e-mailu:

Nejnovější články